Prośba o wsparcie naszej fundacji, ośrodka Sanghaloka i działalności grupy w Warszawie

Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są na zasadzie dany. Przekazane darowizny przeznaczamy na podstawowe potrzeby związane z utrzymaniem naszej warszawskiej grupy Jeśli chcesz i możesz nas wesprzeć, jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę. Możesz to zrobić w formie jednorazowego przelewu lub - jeszcze lepiej - w formie stałego zlecenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcomDzięki Waszemu wsparciu finansowemu i dzięki Waszej obecności możemy działać dalej i dzielić się z Wami Dharmą.

Darowiznę możesz przekazać za pomocą szybkiej płatności lub poprzez przelew bankowy:

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – Sanghaloka online

lub

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
64 1140 2004 0000 3202 7834 5657, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – na działalność w Warszawie.

Na spotkania online przyjmujemy zapisy pod mailem: buddyzm.triratna@gmail.com. Link do spotkania zoom prześlemy Wam mailem. Prosimy o wpłatę darowizny przy zapisach – 15 zł/pojedyncze zajęcia.

 Spotkanie odbywa się w g. 18.00-19.30. Środowe wprowadzenie do medytacji skierowane jest do każdego, kto chce rozpocząć nową przygodę w swoim życiu. Medytacja to znakomite narzędzie do ćwiczenia umysłu i uważności. Nie potrzebujesz specjalnego stroju ani maty, nie musisz interesować się buddyzmem ani być buddystą.

28.10 – metta bhavana
4.11 – uważność oddechu
11.11 – metta bhavana
18.11 – uważność oddechu
25.11 metta bhavana

 

Zapraszamy!

 

 

Buddyzm w działaniu!

Zajęcia hybrydowe – stacjonarne w Krakowie i transmisja online z Sanghaloki.

Uczestników online zapraszamy na live stream na naszym fb.

 

W październiku i listopadzie zaplanowaliśmy dla Was coś specjalnego:) Podczas wtorkowych jesiennych wieczorów porozmawiamy o wegetarianizmie, zmianach klimatu, praktyce buddyjskiego kapelana w więzieniu, łączeniu życia rodzinnego z buddyzmem, właściwych sposobach zarabiania i współtworzeniu sanghi. Refleksjami podzielą się tym razem z nami Sanghalokatorzy o ordynowani goście z zagranicy 🙂

 

Grafik spotkań i tematów:
27 października o swojej ścieżce i byciu wegetarianinem/nką opowie nam Alicja; 3 listopada – poruszymy tematy, które są żywe w naszej przestrzeni publicznej i przyjrzymy się im z perspektywy buddyjskiej; 10 listopada – o łączeniu życia rodzinnego z praktyką buddyjską opowie nam gość z UK Alokavira; 17 listopada – o właściwym sposobie zarabiania opowiedzą nam Brygida i Hrdayavajra; 24 listopada -o praktyce buddyjskiego kapelana w więzieniu opowie nam gość z UK Viryashalin; 3 grudnia – o procesie ordynacyjnym kobiet i swoim życiu buddystki opowie nam Punyamala.

Do zobaczenia!

Zespół Sanghaloki i Triratny w Polsce

 

 

Medytacja Warszawa,

buddyzm Warszawa,
kursy medytacji

 

Od 28 października wprowadzenie do medytacji dostępne w wersji online. Jeśli chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji lub dowiedzieć czegoś więcej na temat buddyzmu to serdecznie zapraszamy. Nie musisz się w żaden sposób specjalnie przygotowywać, nie musisz nic przynosić. W naszych ośrodkach nie ma presji na zostanie buddystą – możesz przyjść na samą medytację.

 

 

Wspólnota Triratna

to ruch buddyjski, który naucza tradycyjnej medytacji w sposób odpowiadający naszym czasom. Uczymy dwóch form medytacji buddyjskiej:

  • Pierwsza to uważność oddychania, pomagająca osiągnąć wewnętrzny spokój, wyciszyć się, zrelaksować, odstresować, rozluźnić.
  • Druga medytacja to rozwijanie życzliwego i przyjaznego nastawienia dla siebie i innych. Pomaga to nam w każdej sytuacji w życiu codziennym. Życie staje się prostsze, piękniejsze, słoneczniejsze, a my sami pewniejsi siebie i radośniejsi.

Kurs buddyzmu w czwartki 

Zawieszone do odwołania. Prosimy o zapisywanie się na zajęcia pod adresem: triratna.warszawa@gmail.com z adnotacją 2 jeżeli tylko na drugą część wieczoru – rozmowa o buddyzmie.  Obecnie prowadzimy cykl spotkań pt. „Karma i odrodzenie”.

Można przychodzić na dowolną część wieczoru i kiedy ma się czas. Nie trzeba być na każdych zajęciach.

Więcej informacji:
triratna.warszawa@gmail.com

medytacja Warszawa, buddyzm Warszawa
Stowarzyszenie Remus, ul. Kępna 6, miejsce czwartkowych spotkań i medytacji Triratny w Warszawie – buddyzm Warszawa.

Do naszych ośrodków w Warszawie i Krakowie przychodzą studenci i emeryci, ludzie pracujący w różnych zawodach, posiadający rodziny i bezdzietni, cykliści i zmotoryzowani, Polacy (zobacz naszą wspólnotę) i cudzoziemcy (strona Triratny z języku angielskim).

Nasz profil na facebooku

Profil grupy warszawskiej Triratny na facebooku. Zobacz bieżące informacje.

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne

Czwartkowe wieczory z medytacją i buddyzmem

 • 18-19 wprowadzenie do medytacji (nauka+praktyka)

 • 19.15-20.15 buddyjski wykład i rozmowa

 20.30-21.15 wspólna medytacja dla wszystkich, bez prowadzenia

Nasze działania w Warszawie są wspierane przez Future Dharma Fund.