8 tygodniowy kurs medytacji

Dla kogo przeznaczone są spotkania? Dla wszystkich bez wyjątku! Zarówno dla tych, którzy medytowali już wcześniej, ale chcą odświeżyć sobie wiedzę na ten temat, jak i dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest medytacja buddyjska, ale chcieliby poznać to zagadnienie w teorii i praktyce.

Co będziemy robić na zajęciach? Na kursie uczymy trzech rodzajów medytacji, które praktykujemy we wspólnocie buddyjskiej Triratna. Jest to medytacja: świadomość ciała (body scan), uważność oddechu oraz metta bhavana (życzliwa obecność).  

Kiedy odbywają się spotkania? W każdy piątek. Rozpoczynamy o 18:30 (ale czekamy na Was już o 18:00 gotowi, by napić się wspólnie herbaty i pogadać), a kończymy około 20:30.

Czy do zajęć trzeba się przygotować? Na ten kurs prowadzimy zapisy, dlatego chętnych prosimy o informację – zapisy poprzez formularz oraz datek w wysokości 200 zł (pojedyncze zajęcia 25 zł). 180 zł dla studentów. Specjalny strój nie jest potrzebny, a maty i poduszki czekają w naszej sali do medytacji.

 

Każdy tydzień to jeden element praktyki:

• Tydzień 1: czym jest medytacja, jak siedzieć wygodnie w medytacji, podstawy relaksacji + praktyka
• Tydzień 2: medytacja świadomości ciała + praktyka świadomości ciała w codziennym życiu
• Tydzień 3: medytacja uważności oddychania (zapoznanie się ze świadomością oddychania) + praktyka ciszy i spokoju w codziennym życiu
• Tydzień 4: medytacja uważności oddychania (technika) + praktyka uważności w codziennym życiu
• Tydzień 5: medytacja metta bhawana (pozytywne emocje, życzliwość, wprowadzenie) + praktyka metta, czyli życzliwość do siebie samych w codziennym życiu
• Tydzień 6: medytacja metta bhawana (cała praktyka) + praktyka metta do siebie i otoczenia w codziennym życiu
• Tydzień 7: przeszkody w medytacji i sposoby jak sobie z nimi radzić + praktyka w codziennym życiu
• Tydzień 8: etyka, medytacja, mądrość – jak kultywować i pogłębiać pozytywne stany umysłu (spokój, życzliwość, mądrość)

Harmonogram kursów

 

KursTerminMiejsceWięcej
8 tygodniowy kurs medytacji -podstawy 13 Marzec – 15 Maj 2020Sanghaloka – Krakówwięcej…